Skip to content
O mnie

O mnie

Nazywam się Katarzyna Skowrońska, jako adwokat prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką we Wrocławiu – skąd też pochodzę. Zostałam adwokatem, bo rozwiązywanie problemów, szukanie rozwiązań i pomaganie ludziom to moja pasja.

Zanim założyłam własną kancelarię, pracowałam przez wiele lat w renomowanych kancelariach prawnych we Wrocławiu. Dzięki temu miałam możliwość zdobycia doświadczenia – zajmując się zarówno doradzaniem podmiotom gospodarczym – a więc na przykład spółkom prawa handlowego, jak też udzielając pomocy prawnej osobom fizycznym. 

Obecnie w swojej zajmuję się przede wszystkim sprawami z zakresu prawa cywilnego – w tym także prawa spadkowego, rodzinnego oraz prawa pracy.

O mnie

Reprezentowanie stron przed sądami, pisanie umów i opinii prawnych to moja zawodowa codzienność. Doradzam także spółkom oraz innym podmiotom gospodarczym w ich działalności, formułuję umowy oraz opinie prawne i wskazuję Klientom najkorzystniejsze dla nich rozwiązania.

Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie i wierzę, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Staram się zawsze znaleźć optymalne rozwiązanie dla Klienta oraz doradzić, co zrobić, aby w przyszłości uniknąć problemów prawnych. Jeśli to tylko możliwe staram się nie dopuścić do powstania problemów prawnych.

Wciąż się dokształcam, podejmując kolejne kursy czy studia podyplomowe. Oprócz aplikacji adwokackiej ukończyłam kilka kierunków studiów podyplomowych, w tym podyplomowe studium prawa gospodarczego i handlowegoPraca adwokata z pewnością nie należy do łatwych. Jednakże satysfakcja, którą daje, sprawia, iż nigdy nie żałowałam decyzji w kwestii wyboru swojej drogi zawodowej.

Mieszkam i pracuję we Wrocławiu, jednak dzięki obecności w sieci mogę pomagać Klientom, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Kocham podróże. Każdą wolną chwilę mogłabym spędzać w podróży, zwłaszcza do Włoch. Lubię też uczyć się języków obcych, a jak to tylko jest możliwe czas wolny od obowiązków spędzam aktywnie.

Oprócz pism procesowych i opinii piszę też blogi – o prawie rodzinnym oraz o spółce z o.o.

Interesuje Cię taka tematyka? Poniżej znajdziesz linki do blogów.

Mam nadzieję, że będę w stanie Ci pomóc.

Chcesz skonsultować swoją sprawę?

Adres mailowy znajdziesz na podstronie kontakt.

Pamiętaj, iż wszystkie informacje pozostają do mojej wiadomości.